MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby RED » Tue Mar 09, 2010 11:22 pm

Pentru a fi mai bine intelesi si a nu exista dispute referitor la participarea in aceasta competitie va anunt ca pot veni la Marele Muscoi al Primaverii doar aceia care:
1- au mai participat la Muscoi.
sau
2- au avut placerea sa incruciseze cu noi tacul de-a lungul weekend-urilor prin diverse cluburi.
ori
3 - au primit o invitatie din partea mea.

Cine vrea sa participe si nu se regaseste in cele 3 criterii - mai are o luna la dispozitie sa socializeze cu noi.

Trebuie sa fie de la inceput stiut ca Muscoi insemna intrecere nebuna intre amici, cunoscuti si mai putin cunoscuti.
La acest concurs se castiga prietenii, se rade in hohote, se razbuna orgoliile si se cinstesc principiile de fair-play.


Regulamentul este de bila 8. Spargere alternativa.
Ca regula proprie Muscoiului de acum inainte impun frame castigat celui care baga neagra din spart.
Sistemul este de cel cu 4 grupe din care primii 2 din fiecare grupa merg mai departe intr-o piramida simpla.
Jocul va fi de primul la 5 pe toata durata Muscoiului.

Voi intocmi o lista cu cei care doresc sa participe, actualizata zilnic.

Tragerea la sorti se va face pe loc...nu vor fi grupe cu favoriti...deci cum pica norocul.
Referitor la favoriti....este deja un nucleu format din 4-5 jucatori care vizibil sunt mai valorosi decat tot restul concurentilor, ma gandesc daca voi impune pentru acestia
un handicap (in cazul in care vor sa participe). Detalii in posturile urmatoare

Pretul platit de fiecare este de 35 lei.
Toti vor primi o diploma, primii 3 clasati medalii iar castigatorului ii voi decerna Trofeul Muscoi (pe care-l va lua si pastra pana la editia urmatoare unde se obliga sa-l returneze).
Prin tragere la sorti se vor acorda si 3 reviste Biliard Magazin.

Ca organizator imi rezerv dreptul (cu tot riscul asumat) sa refuz participarea la Muscoi a vreunui jucator care si-a manifestat dorinta sa concureze (chiar daca indeplineste criteriile enuntate la inceput 1+2).

Astea fiind spune....sa curga mirodenia si dati drumul la provocari - cine stie ce surprize va asteapta la Muscoi 5?
A.M.R. - 38 zile.

Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby arnydm » Wed Mar 10, 2010 12:10 am

Din nisipuri mișcătoare și-nghețat de briza mării
Eu sunt pregătit să rup umbra tăcerii.
Trece-mă pe listă frate! Nu mă dați uitării...


:twisted: :twisted: :twisted:


P.S.
Ai pregătit diploma aia ? ...de găina turneului? Știi doar că este rezervată... ;) :lol: :lol: :lol:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby aditzos » Wed Mar 10, 2010 12:20 am

Ai uitat ceva foarte important mister Red....pot sa vina la muscoi si cei care cu o mana tin tacul iar cu cealalta beau cate o dusca de palinca la fiecare bila cazuta in buzunar... :lol: Adi-S
aditzos
Pionier
 
Posts: 5
Joined: Wed Mar 10, 2010 12:16 am

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby dreqonline » Wed Mar 10, 2010 9:30 am

Ma inscriu si eu dom' director, sa vorbesti la Kings sa faca stoc de bere pentru ziua aia :).
George
dreqonline
Jucator
 
Posts: 62
Joined: Wed Jan 06, 2010 5:35 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby madfox » Wed Mar 10, 2010 12:50 pm

Sa curga berea, ca mie asta imi place ... Sper sa nu ne incurcam iar si cu ceva apa sfintita. Cred ca 15 ar fi mai potrivit, de Paste sunt la mare. Cred ca ar fi ok si avantaje, eu dau partide si adversarul bere ? LOL
PS : Mariane vb cu patronu din Kings sa ne faca si noua reducere la bere :idea:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Cristi » Wed Mar 10, 2010 3:53 pm

RED wrote:Regulamentul este de bila 8. Spargere alternativa.
Ca regula proprie Muscoiului de acum inainte impun frame castigat celui care baga neagra din spart.
Sistemul este de cel cu 4 grupe din care primii 2 din fiecare grupa merg mai departe intr-o piramida simpla.
Jocul va fi de primul la 5 pe toata Muscoiului.

Mie mi-a placut sistemul de joc de la muscoiul trecut: grupe si apoi piramida DUBLA...sa inteleg ca se vrea piramida simpla acum?
Intrebare la noua regula pe care ai propus-o: ce se intampla daca bagi si alba si neagra din spart?

RED wrote:A.M.R. - 38 zile.

Sa inteleg ca muscoiul va fi sambata 17 aprilie? Ar fi ok ca si data...pt ca mai devreme este pastele si multi dintre noi vom fi plecati cred...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Sheno » Wed Mar 10, 2010 4:59 pm

Salut!
In oricare dintre variante se va stabili desfasurarea Muscoiului, confirm si eu ca am de gand sa semnez condica de prezenta.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Val » Wed Mar 10, 2010 7:35 pm

Count me in, my brother.
No further comments.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Mircea » Thu Mar 11, 2010 4:59 pm

Vin si eu, maestre, sa-ti iau Stejaru' inapoi :)))) Tocmai am primit de la un preten niste apa sfintita de la Baia Mare, stiam eu ca isi are rostul ei :)))
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby madfox » Thu Mar 11, 2010 11:21 pm

:lol: :lol: :lol: Cum le zici mata Dr. REd. Cat e halatu, da cat e halatu ???
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to MUSCOI

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron