Oamenii extraordinari ai biliardului

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Oamenii extraordinari ai biliardului

Postby amabilu » Sat Nov 07, 2015 7:50 pm

Am cautat un titlu adecvat,daca nu l am gasit sper macar ca vizionarea acestui interviu sa placa cat mai multora.In lumea obscura a fenomenului numit biliard ,Bob Byrne este de zeci de ani una dintre putinele figuri luminoase si tonice desi nici el nu se declara optimist in legatura cu viitorul.Intrat demult in Hall of Fame ,Bob Byrne este cea mai proeminenta figura a pedagogiei biliardului.Din pacate, cei ca el sau Mosconi au fost prea putini ca sa transforme biliardul din america si sa l consacre ca o adevarata si puternica ramura de sport.Haiducul Minnesota Fats poate sa doarma linistit in mormant,smecheria a ramas la ea acasa in cluburile de biliard care au ramas asa cum ii placeau lui.

O relatare-document exceptionala pentru care Tor Lowry merita felicitari.

https://www.youtube.com/watch?v=HXmydQafQG0
Last edited by amabilu on Mon Aug 08, 2016 8:40 pm, edited 2 times in total.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Oamenii frumosi ai biliardului

Postby arnydm » Sat Nov 07, 2015 9:25 pm

Acu'... sper să nu se supere seniorul pe mine... dar eu unul n-am auzit de dumnealui. Mea culpa. Dar dacă a publicat cărți în domeniu probabil a fost un reper la un moment dat în sportul cu bile...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron