Tac Drakan by Predator

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Tac Drakan by Predator

Postby SpiridonS89 » Thu Apr 14, 2016 12:18 am

Salut,

Mi-au picat ochii pe un tac Drakan. Poate cineva sa imi spuna o parere despre tacurile Drakan? Ma gandesc ca cei de la Predator nu ar lasa orice firma de tacuri sa se asocieze cu ei, iar pretul e mai mult decat rezonabil 425 RON.

Va multumesc.
SpiridonS89
Pionier
 
Posts: 7
Joined: Wed Apr 13, 2016 11:57 pm

Re: Tac Drakan by Predator

Postby AlexandruM » Thu Apr 14, 2016 7:15 am

Tacuri bunicele pentru pretul oferit. La acesti bani toate tacurile vor juca la fel. Desi cam la aceeasi bani poti gasi un McDermott seria G, care ar fi superior Drakanilor.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Tac Drakan by Predator

Postby SpiridonS89 » Thu Apr 14, 2016 10:44 am

M-am uitat si eu la tacurile McDermont G Series, dar sunt cam de doua ori mai scumpe. Asa ca cel mai probabil o sa incerc Drakan.

As mai vrea sa stiu, da ar fii indicat sa ii pun pastila Kamui sau Predator. Desi joc biliard la un nivel mediu (cred eu:))), e primul meu tac pe care il cumpar.

Mersi
SpiridonS89
Pionier
 
Posts: 7
Joined: Wed Apr 13, 2016 11:57 pm

Re: Tac Drakan by Predator

Postby amabilu » Thu Apr 14, 2016 12:28 pm

Salut Spiridoane,

First,tre sa te gandesti la un aspect:ca nu vei putea schimba shaftul decat cu alt drakan,e joint unic.Daca iti asumi asta e ok,dar trebuie sa alegi in cunostinta de cauza.Eu mi s sceptic in privinta lui,nu cred ca acel pseudoLD e ceea ce ar avea nevoie cineva pentru primul tac,e si dubioasa reclama aia cu tehnologie LD la bani asa putini.Shaftul e laminat,ca nu se lauda cu asta?Daca nu e laminat cum au bagat coada aia de soarece,l au scobit la varf?Fuckin`freak!

Pastilele nu se pun dupa nume sau capriciu,cel mult din curiozitate obiectiva.Pui o anumita pastila pentru ca simti nevoia ei,adica ai mai jucat si ti a placut comportamentul ei si al tacului.Pana sa ai aceasta experienta in care sa stii ce pastila te coafeaza poti incerca destule pastile ieftine si bune cum ar fi de ex samson sau black diamond.DAR...De unde stii ca nu e buna pastila de pe el?Joaca cu el asa,cum sa schimbi pastila pe neve?

Pastila inseamna enorm de mult in controlul jocului doar pentru un jucator experimentat ,pentru restul jucatorilor pastila isi pierde mult din importanta.Banuiesc ca momentan esti la nivelul biliardului bazat pe o anumita dexteritate la buzunare fara mare control pe bila alba asa ca e fara nici o noima sa treci de la pastila tacului de sala direct la o pastila scumpa.

Sa n o mai lungesc...Eu nu recomand,mi se pare un bat care trebuie privit cu suspiciune, la banii astia as lua Players SP lemn de trandafir dar tu oricum faci ce vrei cu gologanii tai plus ca din ce imi dau seama te tenteaza in mod deosebit designul ala.Daca esti din Bucuresti ,du te la magazin ,ia l in mana si vezi cum ti se pare.Tacul ,la fel ca motocicleta,ceasul,gagica sau orice alt obiect al unui hobby se alege cu inima desi putina reflectie nu a omorat pe nimeni,niciodata.Daca insa nu ai deloc experienta tacurilor pune mana si pe altele,toti de aici stim ca pozele sunt una si tacurile alta,in general tacurile sunt mult,muuuult mai frumoase decat pozele lor.

Sa ai bafta!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Tac Drakan by Predator

Postby SpiridonS89 » Fri Apr 15, 2016 10:49 pm

Multumesc pentru sfaturi. Avand in vedere ca mi s-a pus pata pe el si ca e primul meu tac, o sa se simta o imbunatatire fata de tacurile de sala :))

Sa aveti o zi buna!
SpiridonS89
Pionier
 
Posts: 7
Joined: Wed Apr 13, 2016 11:57 pm

Re: Tac Drakan by Predator

Postby amabilu » Sat Apr 16, 2016 8:58 am

Nu ai pentru ce,tinand cont ca faci tot ca tine :lol:
Sigur ca da,prima imbunatatire fata de tacul de sala e aceea ca l vei putea lua acasa! :)

Vezi ca tre sa l alegi in functie de zodie,daca esti peste( zodie de apa) nu poti lua Drakan "air"ci "water"ca i strigi feng shui ul :)

Important e sa ti placa tie,da i bataie!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Tac Drakan by Predator

Postby AlexandruM » Wed Apr 20, 2016 7:48 am

Daca esti setat doar pe tac nou, atunci McD G sunt intr-adevar mai scumpe, dar s/h le poti gasi la acei bani. Daca ti-a placut tacul si iti aduce satisfactie morala, cumpara-l si joaca, oricum daca te vei tine de biliard, in 1-2 ani vei dori sa-l schimbi cu fratele Pradator.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Tac Drakan by Predator

Postby SpiridonS89 » Wed Apr 20, 2016 8:16 am

L-am luat pana la urma, n-am putut sa ma abtin :)) Avand in vedere ca pot face comparatie doar ce cele de la sala (IDM), ma declar foarte multumit.

Sa aveti o zi buna!
SpiridonS89
Pionier
 
Posts: 7
Joined: Wed Apr 13, 2016 11:57 pm

Re: Tac Drakan by Predator

Postby wowscortcher » Tue May 17, 2016 1:39 pm

Prietena mea are Drakan Air si de fiecare data cand mai dau cate o lovitura cu el ma suprinde in mod placut.

Sa-l stapanesti sanatos si sa ne zici parerile dupa ce ai jucat mai mult cu el.
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron