MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby RED » Sat Apr 10, 2010 12:29 am

arnydm wrote:Doamneeeeeeee!!! Cine e autorul acestui mixaj? Nu esti normal frate... vrei sa mor de tanar? Am ras cat pentru toata luna... 'ti-ai naibii de SSonati! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


DUPA STIL AR FI TREBUIT SA-TI DAI SEAMA FRATELE MEU.
AM ZIS!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby dreqonline » Sat Apr 10, 2010 11:50 pm

Excelent trailerul!!! inca mor de ras :)))))))))))
George
dreqonline
Jucator
 
Posts: 62
Joined: Wed Jan 06, 2010 5:35 pm
Location: Bucuresti

MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby RED » Sun Apr 11, 2010 3:54 pm

ZIlele astea m-am mai gandit la un sistem de joc pentru Muscoi 5 insa are o "buba" iar cu ajutorul vostru sa gasim o solutie de compromis.
Mesajul pe care vrea sa-l transmita Muscoi este "Biliard intre Prieteni". Pentru asta vreau ca toti sa aiba posibilitatea sa joace cat mai mult...caci de asta ne intalnim.
De aceea mi-a venit ideea de a face 3 grupe in loc de 4 castigatorul primul la 4....astfel vom fi mai multi intr-o grupa rezultand meciuri mai multe pentru fiecare in compania celorlalti.
Astfel din cele 3 grupe sigur vor merge mai departe primii 2....asta insemnand 6 jucatori...dar pentru o piramida de 8 mai avem nevoie de 2.
E....acum e problema mea....cum alegem 2 din cei 3 de pe locul 3 al fiecarei grupe?
- Pe baza meciurilor castigate?....nu prea cred, fiindca fiecare a jucat cu alte persoane si nu e un criteriu valid moral de departajare.
- Tragere la sorti (3 biletele in Cupa) iar cineva neutru..alegem noi la fata locului sa extraga 2 care vor merge mai departe. Sa lasam norocul sa decida...hmmmm parca nici asa nu cade prea bine.
- Sa joace intre ei ? Si daca A il bate pe B, B pe C, si C pe A....iar ajungem intr-un punct mort.

Eeeee amici....aici e fundatura din care nu stiu cum sa ies. Ceva idei?
Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby arnydm » Sun Apr 11, 2010 5:21 pm

o solutie oarecare... primii 6 calificati asteapta finalistii ( primii 2 ) din piramida simpla a restului de participanti... adica la un nr de 24 persoane ar fi piramida simpla de 16 ( din cei 18 - pe cei mai slabi clasati, adica eu, madox, george si Flo, ii punem sa faca meciuri de calificare in piramida simpla )...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby madfox » Sun Apr 11, 2010 5:32 pm

Asa Pinguinule, adik :lol: Eu zic asa cei clasati pe 3 sa joace intre ei pentru a ramane 2. ar mai fi 3 meciuri. Dupa aia sa tragem pe cei 8 pentru piramida diecta aleator fara capi de serie
My 2 RON
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Cristi » Sun Apr 11, 2010 5:40 pm

Corect...cei de pe locul 3 din grupe joaca fiecare cu fiecare si apoi se califica mai departe 2 dintre ei...Criteriile de departajare: meci direct, apoi frameaveraj(frame-uri castigate - pierdute) si daca egalitatea persista nr de frame-uri castigate sa fie al 3 lea criteriu de departajare... Si nu cred ca vor exista probleme in a face o departajare corecta...

Intrebare: La tragerea la sorti vor exista capi de serie?
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby RED » Sun Apr 11, 2010 6:32 pm

1. Cristi... cum ai gandit tu oare urmatoarea tinand cont ca sunt 3 jucatori si fiecare joaca cu fiecare pentru ca 2 dintre ei sa fie calificati in primii 8:

Cristi wrote:Criteriile de departajare: meci direct........


NU vreau sa fiu rau dar ... e amuzant, mai ales ca tu mereu le stii pe toate. :lol: :lol: :lol: :lol:

2. Tragere de sorti la gramada. Nu exista capi de serie. Fiecare cu norocul lui.
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Sheno » Sun Apr 11, 2010 6:49 pm

Dupa cum am povestit si ieri, ideea ta, Red, este foarte buna. 3 grupe a cate 7-8 jucatori ar fi excelent, la varietatea de jucatori si stiluri care se vor gasi la concurs, cu siguranta vor fi meciuri frumoase si cresc sansele si de rezultate surpriza.

Este buna ideea cu primii 2 din fiecare grupa = 6 oameni.
Ultimii 2 oameni din piramida ar fi normal sa vina dintre ocupantii locurilor 3 din fiecare grupa, putand sa joace intre ei fiecare cu fiecare. Sistemul acesta ar fi cel mai bun pentru ca este posibil sa nu fie in toate grupele exact acelasi numar de jucatori, ceea ce ar insemna ca jucatorii dintr-o grupa sa aiba meciuri mai putine/mai multe facta de jucatorii din celelate grupe.

In cazul in care timpul o sa preseze, propun ca departajarea intre cei 3 ocupanti ai locurilor 3 din grupe sa nu se faca prin jocuri de bila 8, ci doar sa se intreaca la lag-uri, cel mai bun din 7 :P ... in felul acesta nici nu lasam sansa sa faca departajarea, dar nici ceilalti 6 jucatori din piramida nu vor trebui sa astepte exagerat de mult ca sa poata incepe jocurile din piramida.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby dragos_drls » Sun Apr 11, 2010 10:54 pm

In atentia domnului doctor RED, apelez la latura sa sensibila pentru un caz al unei babaciuni cu grave simptome de alzheimer pastilos, parkinson ferulos si, mai ales, prezente pe liste negre! Solicit examinarea atenta a fisei, deoarece avem de-a face cu un caz clasic de internare!
In speranta ca rezervele spitalului nu respecta tiparele tarii in care traim si nu sunt suprapopulate, va multumesc anticipat! :)
dragos_drls
Pionier
 
Posts: 28
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:01 am

Re: MUSCOI 5 - 17 Aprilie 2010

Postby Cristi » Sun Apr 11, 2010 11:33 pm

RED wrote:1. Cristi... cum ai gandit tu oare urmatoarea tinand cont ca sunt 3 jucatori si fiecare joaca cu fiecare pentru ca 2 dintre ei sa fie calificati in primii 8:

Cristi wrote:Criteriile de departajare: meci direct........


NU vreau sa fiu rau dar ... e amuzant, mai ales ca tu mereu le stii pe toate. :lol: :lol: :lol: :lol:


Chiar nu am inteles ce ai vrut sa zici cu asta...ce nu ai inteles?
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

PreviousNext

Return to MUSCOI

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest