Campionatul iuropian 2016

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Sun Jun 12, 2016 3:39 pm

I auzi o statistica,zice ca Romania nu a facut doua meciuri bune unul dupa altul la Euro.Sa nu cumva sa plangem dupa meciul asta.

Nu ai zis nimic de arbitraj.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Sun Jun 12, 2016 10:07 pm

Păi care două meciuri la rând? De când sunt eu nu am văzut să câștigăm ( cu excepția Angliei ) vreun meci cu o echipă europeană la un turneu final, fie el European sau Mondial. Despre arbitraje? Nimic. Fluierașii chiar nu trebuie băgați în seamă... oricum și dacă ar comite vreo boroboață nu am avea ce face, poate doar am găsi vreo scuză în spiritul nostru strămoșesc. Să vedem ce vor face germanii astă seară... văd că au 1-0 la pauză, poate văd și eu repriza a doua.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Mon Jun 13, 2016 11:58 am

Ultima victorie la euro acu 15 ani zic astia,nu m am documentat mai mult.Am avut ceva meciuri frumoase la Euro asta,sper sa o tina tot asa.Urmeaza sa intre si Spania...

Una peste alta bun formatul asta desi a fost criticat , ca se democratizeaza fotbalul prea mult si scade valoarea si alte texte de hateri si redusi mental.Era prea elitist formatul ,te scremi 2 ani ca sa joace tot cei buni intre ei.Macar atat lucru bun a facut escrocul de Platini,daca lui i se datoreaza meritul.Si faptul ca l a lungit la o luna e foarte ok,las sa fie o luna de fiesta sa ne bucuram si noi.Spectacolul e asigurat si de echipele mai slab cotate care vad ca arata destul de frumos.
Deci da din toata inima pentru formatul asta,las sa mai manance si sarantoci ca noi cate o firimitura de la masa bogatilor ca s au imbuibat destul.La o adica tot de pe spinarea noastra traiesc.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Wed Jun 15, 2016 8:57 am

A văzut careva aseară Islanda? Tot trei ocazii, tot un gol și totuși eu au reușit un punct. O țară care are populație cât fotbaliști legitimați are România, care văd soarele prin cărți ilustrate. Asta înseamnă să crești echipe de juniori... Au avut și un gram de noroc, dominația portugheză nu a dat rezultate dar măcar au făcut tot posibilul să câștige, nu prea ai ce le reproșa la capitolul dăruire. Și iar ajungem la copii și juniori. Se pare că nouă ne lipsesc vizionarii care să lege între ei tinerele talente, care să formeze echipe așezând ceea ce are mai bun în teren și nu pe cine își permite sportul, pe cine își plătește cantonamentul, etc. Mai sperați vreunul la vreo minune astă-seară? Eu nu. Și chiar dacă s-ar produce nu m-ar bucura prea tare... alții ajung la Euro bătând Olanda de două ori, noi ne bucurăm că scoatem Feroe.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Wed Jun 15, 2016 9:43 am

Tot timpul vorbim de lucruri,de la biliard,fotbal,chestii, uitand in ce tara ne aflam.Suntem in tara in care la fiecare pas gasesti cate un flit pe strada ca sa nu zic altceva,adica acel altceva ce miroase in orasele romaniei in zilele toride de vara.Si tu vorbesti de Islanda...Peste 150 de ani cand decalajul de civilizatie se va fi micsorat vom avea si noi de toate.Daca nu vine meteoritul pana atunci sau daca vom mai exista ca natie in ritmul sinucigas in care ne miscam.
Nu ne lipseste nici un vizionar,avem destui,ne lipsesc oamenii cinstiti.Ne facem ca uitam de statul-in-stat numit FRF,un mar putred in vasul de arama coclita care este Romania?Despre ce mama dracului vorbim?

Normal ca astept sa i batem si nu cred ca va fi o minune,mi s ar parea normal.Elvetia nu e nici macar franta aia mai slabuta pe care am intalnit o noi.Eu ma bucur daca batem si sunt curios de cum ne putem misca.Pana la urma de ce sa nu te bucuri daca tot ai prilejul sa te afli aici?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Wed Jun 15, 2016 8:37 pm

1-1 se pune ca surpriză, nu? Adică... aia de rezultat bun pentru noi, nu? De data asta nu am văzut decât ultimele 5 minute, cu prelungiri cu tot. Se pare ( după comentariile de după meci ) că meciul s-a desfășurat după aceleași principii... ia-o ție, dă-mi-o mie ( dacă mai poți și nu ai pierdut-o între timp ), timpul să treacă, poate ținem de rezultat. Am auzit astăzi o remarcă la un comentator care m-a mirat profund... sincer nu m-am așteptat niciodată de o asemenea exprimare... când o să ne stabilim ca obiectiv nu calificarea ci aplauzele spectatorilor? Despre asta vorbeam... restul este poezie. Și dacă am bate Albania ( deși sincer mă îndoiesc că suntem în stare ) și ne-am califica mai departe... câte șanse avem cu jocul ăsta ( fără carențe ofensive de nici un fel ) să punem probleme unei echipe de locul 2 sau 1 din altă grupă? Că nici măcar la 11 metri nu avem vreo istorie în spate... le-am cam pierdut pe toate la nivel de națională. Un pronostic în încheiere? România - Albania 1-1. Să nu zic 1-2 că poate se supără vreun fan adevărat...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby amabilu » Wed Jun 15, 2016 9:59 pm

Auzi da tu ai vazut vreun meci din campionatul romaniei cap coada in ultimii 5 ani?Stii cum arata campionatul?Stii la ce echipe joaca cei din nationala?Si daca e raspunsul e da de ce le pui asa la inima si nu te bucuri de viata?Asta e ce pot ei oferi,cauzele le cunoastem,sa ne bucuram ca suntem aici si a auzit lumea de noi si vedem si noi ca se canta imnul(apropos,din toti periati cu camera jucatori si spectatori din tribune, doar Iordanescu nu a reusit sa si miste buzele cat de cat,o fi impotriva credintei lui in spiridusi si mos Craciun)

In concluzie,sa ne bucuram de ce avem si vorba lui Jenei,"Nu mi fac iluzii ca sa nu am deziluzii"
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Wed Jun 15, 2016 10:42 pm

Bine. Să ne bucurăm atunci. Bravo băieți, ați dat totul pe teren, suntem mândri de voi! Ați făcut istorie. Trebuie să ne mulțumim cu atât, mai mult nu se poate. Clar. Și totuși în min 70 Albania este la egalitate 0-0 cu Franța. Dar ăia sunt albanezi, nu români, fac parte din același eșalon valoric deci clar pe noi ne-a lovit ghinionul... să cădem noi în cea mai grea grupă de la Euro, în groapa cu lei... ce Guadalajara, Paris frate! Pupăm icoane, poate-poate batem Albania. Sau mai bine ne rugăm la alții, să-i bată ei, să le mai taie elanul în ultima etapă? Hai Franța! Să ne mai bucurăm un pic? E minutul 80... tot 0-0. A crescut chiar atât fotbalul albanez încât să ne temem noi de ei? La ce echipă desculță avem... îi batem și cu rezervele, nu?

Până la urmă Franța a câștigat și le-a mai tăiat elanul albanezilor. Să mai aibă și unii dintre noi de 2 bani speranțe...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby arnydm » Sun Jun 19, 2016 11:37 pm

Și am mai reușit o performanță... ultimul loc în grupe, atunci când UEFA a dat șanse și locului 3. Nici nu știu dacă să fiu supărat... mă așteptam la asta. Dar măcar am văzut 45 de minute în care echipa a mai pus presiune pe adversar, în mare parte datorită dirijorului Sînmărtean. Cum selecționerul abia când era cu cuțitul la os l-a folosit ne putem da seama exact de ce am terminat pe ultimul loc... pentru că ne este frică să atacăm ( și ăsta este tot meritul selecționerului ), pentru că tragem să nu ne facem de râs, apărând ceva în speranța că poate așa vom câștiga puncte... acest loc s-a obținut din primele 2 runde, atunci când am fost cuminți pentru adversari și am adunat 4-5 ocazii în două meciuri. Acum serios... chiar credea cineva că ne vom califica doar cu atât plus un eventual succes cu Albania? Și dacă am fi reușit acest lucru... la ce bun? Atât poate un selecționer să facă cu ceea ce are la dispoziție ( ar spune unii )... eu spun că atât poate face o selecționată în care lăsăm acasă un Budescu, o selecționată care joacă cu un singur vârf și 2-3 mijlocași defensivi... de bun simț generalul ar trebui să-și asume clasarea echipei pe ultima poziție dar chiar și așa cu ce m-ar încălzi? Auzi la el... alții au pierdut la 2-3 goluri diferență... ce bine că l-am avut noi pe el antrenor și am pierdut doar la limită! Dănuț Lupu a spus ceva senzațional cândva...

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... torii+vor+

Mai este altceva de spus?
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionatul iuropian 2016

Postby Cristi » Tue Jun 21, 2016 8:30 am

Liber la caterinca :lol: :lol: :lol:

Acum serios, toti sunt de vina, incepand cu Iordanescu, Tatarusanu, etc si terminand cu Andone si Sanmartean (care ar fi trebuit jucati mai mult). Oricum fotbalul romanesc este intr-un declin foarte mare si jucatorii pe care ii avem ori sunt la echipe mici, ori fac banca la echipe mai bunicele.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

PreviousNext

Return to Fotbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron