Federatia Romana de Biliard

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Federatia Romana de Biliard

Postby popa_bogdan56 » Wed Jun 22, 2011 9:58 am

Stie cineva daca avem o Federatie de Biliard functionala, care sa fie afiliata la EPBF ?
popa_bogdan56
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Thu Mar 31, 2011 12:27 am

Re: Federatia Romana de Biliard

Postby vash » Wed Jun 22, 2011 11:24 am

Federatia Romana de Biliard exista. Din pacate functioneaza la cote de avarie si nu este afiliata inca la EPBF. Eu fac parte din conducere, asa ca spune-mi ce planuri ai sa vedem daca te putem ajuta cumva.
Trickshot.ro E mai mult decat biliard, e spectacol!
http://www.trickshot.ro
vash
Pionier
 
Posts: 34
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Federatia Romana de Biliard

Postby popa_bogdan56 » Wed Jun 22, 2011 2:45 pm

pai...nu am nu am in plan nimic concret. eram curios, daca cineva ar vrea sa participe la vreun turneu international (inclusiv campionate europene si mondiale) , cum ar trebui sa procedeze ? M-am uitat de curiozitate pe site-urile unor concursuri mari(ex.: China Open , Campionatul Mondial de bila 9 etc.) si la formularele de inscriere te obligau sa specifici Federatia de care apartii. Specificau clar ca nu primesc cereri individuale de inscriere.
popa_bogdan56
Pionier
 
Posts: 16
Joined: Thu Mar 31, 2011 12:27 am

Re: Federatia Romana de Biliard

Postby vash » Thu Jun 23, 2011 12:00 pm

Asa este. Pentru afilierea la EPBF trebuie platite niste taxe. Ele nu sunt foarte mari, dar lipsa sponsorilor si a oamenilor care sa se implice si sa ii caute face ca in contul federatiei sa bata vantul. Speram ca din 2012 sa fim afiliati la EPBF. Toate bune!
Trickshot.ro E mai mult decat biliard, e spectacol!
http://www.trickshot.ro
vash
Pionier
 
Posts: 34
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:26 pm
Location: Bucuresti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests