Masa biliard 9'

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Masa biliard 9'

Postby Cristi » Mon Mar 29, 2010 1:48 pm

Este posibil ca in lunile ce urmeaza sa-mi iau o masa de biliard pt o casa de vacanta. Am studiat cat de cat ofertele si detaliile/caracteristicile si mi-am facut o idee despre ce as vrea, insa as dori sa imi spuneti si parerile voastre, in caz ca sunt alte variante mai bune...
Ca si masa m-am gandit ca nu voi investi f mult pt ca nu o voi avea la indemana (ci doar in vacante, eventual unele weekenduri). Deci exclud mese scumpe gen Brunswich, Diamond, SAM, etc...chiar si dunamic 2.

Ma gandeam la o masa competition 9' de la Dynamic(am citit aici ca si mristea are o astfel de masa)...alte variante ar fi Prostar sau Stargate(insa nu am idee cum sunt in comparatie cu cea de la dynamic)

Apoi postavul - as vrea un iwan simonis 860 pe verde(acum sa vad ce nuanta) - aveti idee care nuanta e cea mai "rezistenta vizual"?

La bile inca nu sunt hotarat - as merge pe un aramith pro cup TV, insa si bilele brunswich imi fac cu ochiul(nu prea am jcuat cu ele insa)...ce ziceti? Sau merita banii in plus bilele aramith tournament?

Restul de accesorii, nu sunt asa importante si le voi lua pe parcurs... Mersi...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Masa biliard 9'

Postby Val » Mon Mar 29, 2010 8:15 pm

Si eu vreau sa-mi iau o masa, dar nu m-am hotarat inca de care.
Cred ca o sa aleg pana la urma un Dynamic II. Este mai ieftina decat un GC V si nici nu trebuie sa o comand afara (taxe + transport).

Daca aveti ceva recomandari, astept sa le citesc :) .
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Masa biliard 9'

Postby madfox » Mon Mar 29, 2010 8:27 pm

Cristi, prietenii mei de la ProBiliard aveau o masa nr. 9 cu placa de ardezie la mana a doua pe la 30 si ceva de milioane. parerea mea e ca la low budget este foarte buna, imitatie dupa Dynamic si merge bine,bine. Chiar si una noua e pe la 1000 si ceva de euro. daca vrei anunta-ma ca sa vorbim cu ei. 0722272077

val dupa cum am mai discutat, cred ca la tine dynamicul e o solutie sau o masa italiana de la nord italia.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Masa biliard 9'

Postby Cristi » Mon Mar 29, 2010 10:05 pm

Val, dynamic II e o masa super, insa in situatia mea nu merita investitia...costa aproape dublu fata de "surioara" mai mica si avand in vedere ca ma voi bucura de masa doar in vacante sau unele weekenduri prefer sa-mi iau alte accesorii de acei bani...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Masa biliard 9'

Postby Val » Tue Mar 30, 2010 11:56 am

Multumesc mult pentru sfaturi. Abia astept sa ne vedem la o confruntare pe noua masa. Poate in cateva luni ;) .
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest