Sisteme de ochire

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Sisteme de ochire

Postby madfox » Sun Dec 16, 2018 6:11 am

Hai sa ne mai animam putin ca tot nu mai am timp sa joc aasa mult :) Am incercat multe variante pana acum sa gasesc fata morgana. In ultimul an am mers mult pe instinct dar tot am bile pe care nu le vad. Sunt necesare sistemele de ochire ? Si pana la ce punct? Avem multi predicatori pe net mai ales centre to edge mai nou si avem multi pro care ne spun sa lasam sistemele si sa bagam bilele.
Intrebarea pentru voi este daca folositi si ce sistem de ochire/ghidare. Unde se termina sistemul si intervine feeli gul ? Cum va ajuta atunci cand folositi efect lateral ? Ar trebui un sistem nou pentru fiecare tac ? Iau sistemele din frumusetea biliardului ?
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Sisteme de ochire

Postby madfox » Wed Feb 17, 2021 11:57 am

Hai sa vedem ne mai animam putin ?

Cum tintiti fiecare bilele ?
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Sisteme de ochire

Postby Cristi » Thu Feb 18, 2021 9:33 am

La cat de rar joc in ultima perioada, cand ajung la masa pur si simplu dau din amintiri (si din talent :) ).
Am incercat in trecut mai multe variante, dar parca tot la "contact-point-to-contact-point line" am ramas.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Sisteme de ochire

Postby DragosLucian » Thu Feb 18, 2021 4:38 pm

Eu cred ca ochirea incepe de sus, de cand iti programezi in subconstient cum sa te asezi pe lovitura. De acolo urmeaza micile ajustari pe care le faci la masa in timp ce "ochesti".
Personal, nu cred in sisteme de ochire si ma bazez pe exercitiu.
Daca ai probleme la anumite bile, fii constient care e eroarea, vezi pe ce parte le ratezi si incerca sa corectezi.
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron